Parapety granitowe

Charakterystyka i zastosowanie

 

Parapety granitowe to element doskonale podkreślający estetykę wykończenia budynków. Walory użytkowe są niepodważalne. Parapet granitowy posiada bardzo dobrą wytrzymałość na ścieranie, odporność na czynniki zewnętrzne i wysoką twardość. Ponadto parapet granitowy łatwo jest utrzymać go w czystości. Przy okazji parapety kamienne doskonale współgrają z elewacją i wnętrzem pomieszczenia.
W produkowanych przez nas granitowych parapetach krawędzie mogą być proste, być zaokrąglone, mieć postać ćwierćwałka lub półwałka. Powierzchnie licowe są wykonane standardowo z fakturą polerowaną lub szlifowaną.

 

  • parapety polerowane - poddane takiej obróbce płyty charakteryzują się wysokim stopniem wygładzenia. Kamień osiąga naturalny połysk. Powierzchnia jest stosunkowo śliska. Dopuszczalna chropowatość mieści się w granicach 0,0025 do 0,02 mm. Jest to najbardziej popularna obróbka końcowa, ukazująca walory granitu i pełną gamę zawartych w nim odcieni.
  • parapety szlifowane - w tym wypadku powierzchnie odznaczają się wyraźną chropowatością. Występują rysy pozostałe po materiałach ściernych, zastosowanych podczas szlifowania. Dopuszczalna głębokość rys w przypadku faktury zdziernoszlifowanej wynosi 1,5 mm; dla wstępnie szlifowanej 0,3-0,5 mm i dla pełnoszlifowanej 0,1-0,3 mm.

Produkujemy parapety o grubości 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10 lub 12 cm.
Standardowo parapety zewnętrzne posiadają kapinos, wewnętrzne są bez łzawika (tylko na specjalne zamówienie).

Zobacz jak wyglądają produkowane przez nas parapety granitowe:

Kontakt