parapet granitowy

Parapet granitowy

Charakterystyka i zastosowanie

 

Parapety granitowe to element doskonale podkreślający estetykę wykończenia budynków. Walory użytkowe są niepodważalne. Parapet granitowy posiada bardzo dobrą wytrzymałość na ścieranie, odporność na czynniki zewnętrzne i wysoką twardość. Ponadto parapet granitowy łatwo jest utrzymać go w czystości. Przy okazji parapety kamienne doskonale współgrają z elewacją i wnętrzem pomieszczenia.
W produkowanych przez nas granitowych parapetach krawędzie mogą być proste, być zaokrąglone, mieć postać ćwierćwałka lub półwałka. Powierzchnie licowe są wykonane standardowo z fakturą polerowaną lub szlifowaną.

 

  • parapety polerowane - poddane takiej obróbce płyty charakteryzują się wysokim stopniem wygładzenia. Kamień osiąga naturalny połysk. Powierzchnia jest stosunkowo śliska. Dopuszczalna chropowatość mieści się w granicach 0,0025 do 0,02 mm. Jest to najbardziej popularna obróbka końcowa, ukazująca walory granitu i pełną gamę zawartych w nim odcieni.
  • parapety szlifowane - w tym wypadku powierzchnie odznaczają się wyraźną chropowatością. Występują rysy pozostałe po materiałach ściernych, zastosowanych podczas szlifowania. Dopuszczalna głębokość rys w przypadku faktury zdziernoszlifowanej wynosi 1,5 mm; dla wstępnie szlifowanej 0,3-0,5 mm i dla pełnoszlifowanej 0,1-0,3 mm.

Produkujemy parapety o grubości 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10 lub 12 cm.
Standardowo parapety zewnętrzne posiadają kapinos, wewnętrzne są bez łzawika (tylko na specjalne zamówienie).

Parapety granitowe - galeria zdjęć

Kontakt